Зустріч представників міст-побратимів Запоріжжя та Лахті

З приводу роковин повномасштабного російського військового вторгнення в Україну у м. Лахті, Фінляндія 21 лютого відбудеться відкриття фотовиставки «Війна в нашому домi: Запоріжжя». Проведення виставки ініційоване запорізькою громадською організацією «Гуманітарно-інформаційний центр» та підтримано YMCA України в Запорізькiй області, виконавчим комітетом Запорізької міської ради i мерією м. Лахті.

В експозиції будуть представлені тематичні стенди, що висвітлюють війну Росії проти України, а також фотороботи, поділені на два етапи: «Запоріжжя без війни» i «Запоріжжя у війні». ( Детально переглянути всі фотороботи можна за наступним посиланням – https://drive.google.com/drive/folders/12zkmLDx4wo-QcgWoXoNswBSINkn3HD8X?usp=share_link )

Свої роботи для виставки надали запорізькі фотокореспонденти Дмитро Смольенко, Катя Клочко, Олена Тіта, фотохудожники Олег Бурбовський, Ігор та Сергій Лаврови, львівський фотокореспондент Олег Огородник, фотокор «Радіо Свободна Європа» i «Радіо Свобода» Сергій Нужненко, запорізький військовий журналіст Олександр Павлов, французький фотожурналіст Рафаель Ягобзаде.

Також заплановано перегляд документальної стрічки «У мене немає дому. Шрами Запоріжжя», люб’язно наданий авторами – Громадське ТБ Запоріжжя, Мікромедіа ЯКТИТАМ та особисто режисеркою та оповідачкою Анною Бобіно.

В рамках проведення фотовиставки відбудуться робочі зустрічі української та фінської сторін, присвячені розвитку ділового співробітництва у сфері освіти, культури, енергозберігаючих технологій та екології, питанням відновлення міської інфраструктури та відбудови Запорiжжя після війни. Окрему увагу приділять проблемам українців, які отримали захист Фінської держави.

У відкритті виставки, яке заплановано на 21.02.2023, візьмуть участь мер м. Лахті Пекка Тимонен та перший секретар Посольства України у Фінляндській Республіці Олена Цiвінська.

Тематичні зустрічі заплановані за такими напрямками: Екологічні роботи та вуглецево-нейтральний Лахті 2025, Iнноваційний розвиток та міжнародне співробітництво, Ділове середовище регіону Лахті, Співробітництво на рівні громадян та НПО. Також передбачено відвідування університету LUT/LUB та ознайомлення з науково-дослідними проектами.

З фінської сторони у зустрічах візьмуть участь:

Матти Кархос – керівник служби культури м. Лахті

Денис Мустонен – голова відділу закордонних справ м. Лахті

Анне Салоранта – керівник міграційної служби м. Лахті

Елiна Ойала – директор з охорони навколишнього середовища м. Лахті

Маркус Ланкинен – директор з економічного розвитку м. Лахті

Хенна Есконсіпо-Бредшоу – директор з розвитку м. Лахті

Юссі Ерекіайнен – генеральний директор Торгової палати Хяме

Минна Суутари – проректор LUB-University.

Склад запорізької делегації:

Гургура Костянтин Валентинович – голова делегації, радник мера м. Запоріжжя, голова правління Гуманітарно-інформаційного центру

Новак Наталія Володимирівна – директор департаменту економічного розвитку Запорізької міської ради

Білов Сергій Олександрович – заступник директора департаменту, начальник управління культури департаменту культури і туризму Запорізької міської ради

Єльцова Наталія Олександрівна – керівник Гуманітарно-інформаційного центру, волонтер

Павлов Олександр Ратмирович – військовий журналіст, керівник медіа-агентства «Агентство регіональних ініціатив», керівник сектору закордонних зв’язків Гуманітарно-інформаційного центру

Сергій Касьянов – підприємець, агрохолдинг KSG Agro

Олександр Лисенко – засновник, директор «Energytrading LCE», консалтинг «Energy LCE»

Затонова Марія Олегівна – перекладач.

Для довідки. Лахті – перше місто-побратим Запоріжжя. Договір про побратимство був підписаний в 1953 роцi з ініціативи фінської сторони. У 70-80-ті роки минулого століття Запоріжжя та Лахті активно співпрацювали – здійснювалися численні обміни делегаціями у різних сферах. Одна з перших вулиць нового на той момент Хортицького мікрорайону Запоріжжя, вул. Лахтинська, була названа на честь міста-побратима. В свою чергу, в Лахті на честь Запоріжжя назвали великий парк в центрі міста.