Віталій Семенюк, керівник сектору навчання волонтерів
# Інтерв'ю # Проєкт “Школа волонтерів”

 – Коли i з якою метою Гуманітарно-інформаційний центр зайнявся навчанням волонтерів?

– Ідея народилася влітку, а втілити її у життя ми змогли у вересні минулого року. З того моменту у «Школі волонтерів» відбулося чотири продуктивні зустрічі. Після їх завершення ми підбили підсумки першого навчального сету та запланували продовжити цю роботу в 2023 роцi.

– Наскільки актуальним виявилося таке навчання?

– Більш ніж актуальним та затребуваним. Дивіться, у волонтерському середовищі є щонайменше три групи людей, – каже Віталій Семенюк. – Це волонтери-початківці, далi ті, хто вже набув певного досвіду роботи, об’єднався в ті чи інші структурні формування, окремо серйозні волонтерські організації, благодійні фонди – які, безумовно, мають великий обсяг напрацьованих зв’язків, осмислення своєї місії та потужний багаж добрих справ. З огляду на це і будується робота «Школи волонтерів».

Таким чином, люди з досвідом можуть поділитися ним із молодими, отримавши при цьому з нашого боку PR-підтримку i розширивши базу корисних контактів. Те саме стосується волонтерів другого рівня. Плюс вони можуть отримати інформацію про те, як працювати з донатами, оформляти заявки та отримувати гранти. А ось початківці отримують максимум корисної інформації та зв’язків.

– Гуманітарно-інформаційний центр проводить семінари «Школи волонтерів» самостійно або залучає когось як партнерів.

– Вся волонтерська діяльність – це постійна взаємодія, обмін досвідом та інформацією. І «Школа волонтерів» – не виняток. Так, друге заняття у вересні провели YMCA Запорізької області, доповiдач – Юрiй Бiлий, спільно з ГО «Український бізнес-клуб».

Це був тренінг з питань організації ефективної волонтерської роботи в рамках навчальної програми «Я це можу!» проекту розвитку SIDA «Youth Force – молодь в дії» 2022 YMCA Запорізької області.

Загалом у заняттях взяли участь понад 30 осіб, які представляли волонтерські організації Запоріжжя. Ефективність зустрічей, на загальну думку, полягала не тільки у навчанні, а й у конструктивному діалозі, і навіть в обміні думками та досвідом.

– 2023 рік настав. Коли відбудеться чергове заняття «Школи волонтерів»?

– Увага. Перший сет, що складався з чотирьох занять, дозволив нам оцінити затребуваність цього навчання та уточнити низку важливих деталей. Тепер заняття проводитимуться виключно за заявкою охочих. Іншими словами, якщо якась волонтерська група, благодійний фонд, інша організація вважатиме за потрібне, вони можуть безпосередньо звернутися до нас з проханням провести навчання.

Ми зустрінемося, обговоримо специфіку, вирішимо де, проходитиме зустріч – у ТЦ «Афіна» або на виїзді. Навчання передбачає базовий інформаційний блок та поглиблену розмову на ту тему, про той напрямок, який безпосередньо цікавий Замовнику. Пишіть, дзвоніть. Нам є що сказати. І ми однаково будемо раді дізнатися про щось нове, обмінятися досвідом.