Відбувся круглий стіл, присвячений проблемам сімей, які виховують в умовах війни дітей-аутистів

У четвер, 11 травня, відбулося засідання медіацентру ГО «Гуманітарно-інформаційний центр», присвячене проблемам сімей, які виховують дітей з аутизмом. У роботі круглого столу, разом із членами Гуманітарно-інформаційного центру, взяли участь слухачі школи волонтерів, представники БФ «Сильна і Вільна Україна» – зокрема, директорка фонду Ольга Корбан та волонтерка Олена Караван, голова ЗОГО «Здорова громада» Володимир Василенко, волонтер БО ЗБФ «Єврейський Общинний центр Мазаль Тов» Олег Романюк, президент YMCA Запорізької області Юрій Білий, головний спеціаліст департаменту спорту, сім’ї та молоді Запорізької міської ради Вероніка Шостак.

Представники «Сильної і Вільної України», які надають допомогу дітям з особливими потребами та їхнім сім’ям, розповіли про проблематику таких дітей. Зокрема, про те, що нерідко сім’ї не здійснюють своєчасну діагностику, лікування, а, головне, корекцію виховання таких дітей з метою їхньої адаптації в соціумі.

Також учасники круглого столу заслухали доповіді з питань механізмів виявлення дитячих психофізичних розладів в дошкільному та шкільному віці; раннього втручання при дитячому аутизмі та його медичних аспектах; допомоги батькам у соціалізації та адаптації дітей з розладами аутистичного спектру; доступу до реабілітаційних, навчальних, освітніх та інших сервісів, якими користуються діти-аутисти

Обговоривши майбутні кроки стосовно соціалізації та комплексної підтримки сімей, які виховують дітей з аутизмом в умовах війни в Україні, учасники зустрічі вирішили:

  1. Створити на базі ГО «Гуманітарно-інформаційний центр» постійно діючу робочу групу з представників громадських організацій, яка буде займатися реалізацією напрацювань, які були запропоновані учасниками круглого столу.
  2. Спланувати та проводити адвокаційну кампанію з питань соціалізації дітей-аутистів та комплексної підтримки сімей, які виховують дітей з аутизмом серед зацікавлених осіб шляхом проведення круглих столів, лекцій, бесід, семінарів, навчальних тренінгів із залученням працівників соціальних служб, закладів освіти, закладів охорони здоров’я, представників Запорізької обласної військової адміністрації та Запорізької міської ради, громадських та благодійних організацій та висвітлення даної проблеми в регіональних засобах масової інформації.
  3. Скласти перелік законодавчих нормативних документів, якими можуть керуватися батьки дітей з аутизмом.
  4. Від відповідних органів державної влади та органів місцевого самоврядування отримати необхідні інформаційні та статистичні данні. На підставі цих даних скласти перелік закладів та установ в м. Запоріжжя, які надають безкоштовні послуги для дітей-аутистів та їх батьків;
  5. Розробити концепцію комплексної програми соціалізації дітей-аутистів та комплексної підтримки сімей, які виховують дітей з аутизмом;
  6. Розробити концепцію спеціального навчального курсу для батьків, які виховують дітей з розладами аутистичного спектру.
  7. Створити постійно діючий координаційний центр щодо надання комплексної підтримки сім’ям, які виховують дітей з аутизмом.
  8. Сприяти міжнародним програмам обміну досвідом, стажування спеціалістів, які надають кваліфіковану допомогу чи послуги дітям-аутистам та їх батькам.
  9. Провести моніторинг діючих донорських програм з метою залучення грантового фінансування на реалізацію реабілітаційних, навчальних та освітніх заходів для соціалізації та адаптації дітей з розладами аутистичного спектру.