Відбулось відкриття нового сезону «Школи волонтерів»
# Проєкт “Школа волонтерів”

На презентацію «Школи волонтерів 2.0» в рамках навчальної програми «Я це можу» у коворкінг-просторі ТЦ «Афіна» зібралися представники волонтерської спільноти, громадських організацій, актив Гуманітарно-інформаційного центру та YMCA Запорізької області. 

Вітаю всіх, хто прийшов на цю зустріч, – сказала, звертаючись до присутніх керівник Гуманітарно-інформаційного центру Наталія Єльцова. – Актуальність навчання волонтерів, підвищення ефективності їхньої роботи обумовлена однією простою обставиною. Волонтерська діяльність – суттєва частина того спільного завдання, над реалізацією якого працюють мільйони українців. Це досягнення Перемоги. У кожному серці, я в цьому впевнена, є іскра любові, добра й співчуття. І волонтерство допомагає знайти цю іскру, запалити в серці вогонь, а «Школа волонтерів» – розвинути навички допомоги та милосердя до рівня результативної роботи на благо суспільства, усіх добрих людей, які хочуть повернення миру на українську землю, миру на наших українських умовах».

«Школи волонтерів» як проект був ініційований Гуманітарно-інформаційним центром і отримав в 2022 році підтримку YMCA Запорізької області, та здобув багато позитивних відгуків. За підсумками чотирьох семінарів, які пройшли восени минулого року, було акумульовано побажання та зауваження волонтерів. На основі проведеного аналізу було складено нову програму тренінгів, яка, за словами лідера YMCA Запорізької області Юрія Білого, зазнала суттєвих змін. «Ми оновили теоретичну частину на 72% з урахуванням поточних реалій у волонтерській діяльності та тих побажань, які висловили учасники «Школи волонтерів», – сказав Юрій Білий.

На 2023 рік заплановано 20 тренінгів, по два щомісяця, починаючи з 23 березня. Серед переваг нової програми Юрій Білий назвав такі особливості як ігрова форма навчання, повна автентичність, отримання практичної вигоди у вигляді входження до реальних волонтерських проектів, вирішення питань зайнятості, працевлаштування.

Теоретична частина кожного тренінгу складає 2 години, практична – 16 годин. За результатами кожного семінару учасники отримають сертифікати, а за підсумками всіх 20 тренінгів ті, хто наважиться пройти їх, отримають диплом міжнародного зразка та можливість включитись у різні закордонні волонтерські проекти.

Серед базових завдань, які поставлені для будь-якого з тренінгів, варто виділити три першочергові: розвиток особистісних якостей, здобуття навичок проектного менеджменту та вирішення питань зайнятості.

Аналогів «Школи волонтерів» нині в Україні немає.

Для потенційних слухачів кожного тренінга буде розроблено анкету, заповнити яку можна за деякий час перед початком занять у telegram- або viber-каналах Гуманітарно-інформаційного центру. Заняття у «Школі волонтерів» безкоштовні.

Ознайомитись з програмою тренінгів можна за посиланням: https://infocentr.zp.ua/wp-content/uploads/2023/03/programa-treniningiv.doc