Відбулася зустріч ГО «Гуманітарно-інформаційний центр» із представниками ОСББ, які співпрацюють з «ЗРЦ «Круг»

В четвер, 25 травня, у «Бункері Перемоги» за адресою вул. Перемоги, 63, відбулася робоча зустріч, присвячена проблемам діяльності ОСББ в умовах воєнного стану.

Модератором зустрічі виступила голова правління ГС «ЗРЦ «Круг» Любов Карпенко. Перед представниками ОСББ виступили: громадський діяч, підприємець Максим Дрозденко, виконавчий директор ГО «Гуманітарно-інформаційний центр» Наталья Єльцова, керівник житлової програми «Нова оселя» Едуард Басніков, експерт з питань моніторингу та соціального партнерства, президент Міжнародної організації YMCA Запорізької області Юрій Білий.

В своєму виступі Максим Дрозденко висвітлив проблеми виділення товариствам співвласників багатоквартирного будинку землі, на якій розташований будинок, а також прибудинкової території. За його словами, практику виділення землі налагоджено у багатьох містах України. Найбільш успішним цей досвід виявився у Києві та Львові. Для кожного багатоквартирного будинку площа землі складає від 30 до 0.5 га. І ОСББ має право вирішувати, як упорядковувати цю територію та як нею розпоряджатися. На жаль, у Запоріжжі це питання не вирішується через блокування владою. При тому, що окремим членам виконкому, питання землевідведення під свою нерухомість вирішити вдалося. Як би там не було, Дрозденко впевнений, що громадськість може впливати на ці процеси, особливо, якщо об’єднається.

Далі перед присутніми виступила Наталія Єльцова. Вона презентувала діяльність Гуманітарно-інформаційного центру. Зокрема, розповіла про продуктові запаси на випадок надзвичайного стану у місті, які були зроблені ще на початку війни за сприяння Гуманітарно-інформаційного центру у співпраці з торговельними мережами «Сільпо», АТБ та «Варус». Окрему увагу виконавчий директор ГО «Гуманітарно-інформаційний центр» приділила роботі Гуманітарного центру «Теплі долоні», який на даний момент надав допомогу понад 30 тисячам сімей, та інформаційним каналам Центру, які акумулюють всю корисну інформацію для ВПО, незахищених верств населення, всіх, хто потребує соціальної підтримки й допомоги.

Своєю чергою керівник житлової програми «Нова оселя» Едуард Басніков розповів про проект і можливості забезпечення житлом громадян з числа ВПО. Мова про багатоквартирний будинок на основі колишнього гуртожитку, в якому облаштовано 60 смарт-квартир, площею від 22 до 40 кв. м. За умовами проекту, ВПО можуть отримати житло, якщо вкладуться у ремонт своїх квартир. У цьому випадку вони зможуть жити в них безкоштовно – за винятком оплати комунальних послуг – весь час, доки триватиме військовий стан, і ще півроку після його скасування. Потім це буде або орендна плата, або можливість викупити житло за собівартістю.

Сьогодні, за словами Баснікова, виконується ремонт приміщень загального користування. Розрахункова вартість ремонту квартир – будматеріали плюс робота – становить приблизно 7 тис. грн за кв. метр. При цьому Гуманітарно-інформаційний центр проробляє можливість залучення донатів для цієї частини ремонтних робіт. Завершуючи розповідь, керівник «Нової оселі» закликав представників ОСББ поширювати цю інформацію – для того, щоб якнайшвидше було сформовано список претендентів на житло і можна було розпочати черговий етап реалізації проекту.

Президент Міжнародної організації YMCA Запорізької області Юрій Білий презентував «Школу волонтерів», повідомивши про можливості співробітництва. Зокрема, наголосив він, це стосується проектного менеджменту, розробки бізнес-планів тощо. Про напрямок медичної підтримки співгромадян детальніше розповів представник клініки первинної медико-санітарної допомоги №1 Юрій Масаєв, зробивши наголос на консультаціях щодо профілактики захворювань, догляду за хворими, програмах безкоштовних ліків, які реалізуються за допомоги міжнародних партнерів.

На останок між YMCA Запорізької області та ГС «ЗРЦ «Круг» було підписано меморандум про співпрацю.