Відбулась зустріч представників міст-побратимів Запоріжжя та Лахті

У річницю повномасштабного вторгнення російських військ на територію України, у місті Лахті, Фінляндія, відбулося відкриття фотовиставки під назвою “Війна в нашому домі: Запоріжжя”. Ініціативу проведення виставки започаткувала громадська організація “Гуманітарно-інформаційний центр” з міста Запоріжжя, а підтримали її виконавчий комітет міської ради Запоріжжя, мерія міста Лахті та YMCA України в Запорізькій області.

На виставці були представлені тематичні стенди, які відображали війну Росії проти України, а також фотороботи, розділені на дві частини: “Запоріжжя без війни” та “Запоріжжя від війни”.

Роботи для виставки надали запорізькі фотокореспонденти: Дмитро Смольенко, Катя Клочко, Олена Тіта, ГУ ДСНС України в Запорізькій області, фотохудожники Олег Бурбовський, Ігор та Сергій Лаврови, львівський фотокореспондент Олег Огородник, фотокор “Радіо Свободна Європа” та “Радіо Свобода” Сергій Нужненко, запорізький військовий журналіст Олександр Павлов та французький фотожурналіст Рафаель Ягобзаде.

У склад запорізької делегації входили: голова правління Гуманітарно-інформаційного центру міста Запоріжжя – Костянтин Гургура, директор департаменту економічного розвитку Запорізької міської ради – Наталія Новак, начальник управління культури департаменту культури і туризму Запорізької міської ради – Сергій Білов, керівник Гуманітарно-інформаційного центру – Наталія Єльцова, запорізькі підприємці Сергій Касьянов та Олександр Лисенко та перекладач Марія Затонова.

На відкритті виставки, яке відбулося 21 лютого, брали участь мер міста Лахті Пекка Тимонен, перший секретар Посольства України в Фінляндії Олена Цівінська, засновник і голова правління Фінсько-Української асоціації національної оборони Кирило Ринне та голова правління Товариства українців в Фінляндії Василь Гуцул.

Голова запорізької делегації, Костянтин Гургура, звернувся до присутніх, висловивши глибоку подяку жителям Лахті та фінському народу в цілому за підтримку та допомогу, яку вони надають українським громадянам і державі Україна.

«Наша делегація, — зазначив він окремо, — поставила перед собою за мету відновлення співпраці між нашими містами в різних сферах діяльності. З тим щоб побудувати взаємовигідні відносини, які допоможуть у подоланні кризових явищ в економіці, гуманітарній сфері i також стануть надійною опорою у період відновлення України після війни».

«Українці дуже миролюбні люди, — наголосила у своєму виступі Олена Цивінська, — і ми не обирали цю війну. Але сьогодні ми боремося за нашу незалежність та свободу, за наше щасливе майбутнє. Сьогоднішня зустріч та факт проведення цієї віставки говорить про солідарність між нашими народами у боротьбі проти загарбницьких планів Росії».
У своєму виступі мер Лахті Пекка Тімонен зазначив, що зустріч відбувається у рік сімдесятиріччя встановлення побратимських відносин між Запоріжжям та Лахті, пообіцяв усіляке сприяння у всіх починаннях та зробив напис із побажаннями запорожцям на українському прапорі.

Разом з фотовиставкою відбулись робочі зустрічі української та фінської сторін, присвячені розвитку ділового співробітництва у сфері освіти, культури, енергозберігаючих технологій та екології, питанням відновлення міської інфраструктури та відбудови Запорiжжя після війни. Зокрема, це плідна розмова з директором з економічного розвитку міста Лахті Маркусом Ланкиненом та директором з охорони навколишнього середовища Елiной Ойала.

Також запорізька делегація вівідала університет LUT/LUB, де ознайомилась з науково-дослідними проектами, зокрема з проектом «Вуглецево-нейтральний Лахті 2025».


Для довідки. Лахті – перше місто-побратим Запоріжжя. Договір про побратимство був підписаний в 1953 роцi з ініціативи фінської сторони. У 70-80-ті роки минулого століття Запоріжжя та Лахті активно співпрацювали – здійснювалися численні обміни делегаціями у різних сферах. Одна з перших вулиць нового на той момент Хортицького мікрорайону Запоріжжя, вул. Лахтинська, була названа на честь міста-побратима. В свою чергу, в Лахті на честь Запоріжжя назвали великий парк в центрі міста.