11 444 одиниць кількість публікацій 53 750 людей охоплення аудиторії 30 150 людям гуманітарної допомоги надано 15 000 000 грн. сума на яку сформовано стратегічного запасу для 700 тисяч людей у розмірі 800 тонн з витратами на зберігання у розмірі 1,75 млн.грн. 28 800 000 грн. сума гум. допомоги на яку доставлено 720 кубометрів речей 13 150 000 грн. сума гум. допомоги на яку доставлено 146 тонн продуктів 28 000 грн. сума на яку організовано безкоштовні заняття спортом для 30 дітей та 20 дорослих 50 волонтерів отримали навчання на суму 189 тисяч грн. 12 складских баз залучено для розміщення гуманітарних вантажів на безоплатній основі загальною площею понад 8 тис. м/кв. (Загальна сума оренди понад 500 тис. грн.). 3 000 м2 площа складських приміщень для громадських та благодійних організацій , загальна сума оренди 1 млн.грн. 58 волонтерів залучено до співпраці 61 організацій партнерів у співробітництві 12 організацій з якими встановлена та розширюється міжнародна співпраця 730 000 грн. сума допомоги ЗСУ, ТРО, СБУ (бронежилети, генератори, комп’ютери, то що).

Відбулась прес-конференція, присвячена підсумкам поїздки запорізької делегації до міста-побратима Лахті, Фінляндія

У прес-конференції взяли участь засновник і голова правління ГО «Гуманітарно-інформаційний центр» Костянтин Гургура, виконавчій директор ГО «Гуманітарно-інформаційний центр», керівник проекту «Теплі долоні», волонтер Наталія Ельцова, військовий журналіст, керівник медіа-агентства «Агентство регіональних ініціатив», журналіст фінської газети «Iltalehti» Олександр Павлов, керівник керiвник відділу інформаційної підтримки ГО «Гуманітарно-інформаційний центр» Олег Федько, керівник проектів «Школа волонтерів», «Волонтерство та зайнятість», очільник YMCA України в Запорізької області Юрій Білий, представники обласних ЗМІ.

Костянтин Гургура розповів про реалізацію поїздки – від задуму до підготовки фотовиставки, досягнення попередніх домовленостей із фінською стороною та безпосередньо візиту до міста-побратима Лахті, приуроченого до роковин російського військового вторгнення в Україну. Також він поділився міркуваннями щодо налагодження культурних та ділових зв’язків із фінами, зустрічах із бізнесом, зацікавленості сторін у співпраці.

За словами Наталії Єльцової, примітним було те, що відкриття виставки та початок візиту до Лахті прийшлися на день, коли 70 років тому було підписано угоду про споріднення міст Запоріжжя та Лахті. Тепер, додав під час її доповіді Костянтин Гургура, належить підписати новий договір, щоб на новому етапі відродити відносин – що й заплановано зробити у квітні, коли до Лахті вирушить повністю офіційна міська делегація.

Розповівши про експонати фотовиставки, Наталя Єльцова передала слово Олександру Павлову, який буквально проклав дорогу для зустрічі у Лахті. Як військовий кореспондент та журналіст-міжнародник Олександр Павлов поділився своїми враженнями про перебування у Європі.

Європейці, сказав він, розслабилися, тому їм треба нагадувати про те, що у нас війна і що ми сьогодні захищаємо їх — ціною своїх жертв та руйнувань — від російського військового вторгнення. Також він зазначив, що наші історії, Фінляндії та України, багато в чому схожі.

— В 1917 роцi Фінляндія отримала мирним шляхом незалежність від Росії, а через 22 роки, в 1939-му була змушена зі зброєю в руках відстоювати цю незалежність у радянсько-фінській війні, — сказав Олександр.

— Україна стала незалежною також мирним шляхом, в 1991-му. А через 23 роки, в 2014-му була втягнута в затяжну війну з Росією, яка 2022-го обернулася повномасштабним військовим вторгненням, — продовжив він. — Сьогодні Фінляндія та Україна однаково спрямовані до НАТО. Сьогодні ми маємо спільного ворога – російський фашизм. Або рашизм. І фіни готові нам допомагати у цій боротьбі за виживання і досягнення перемоги, допомагати в повоєнній відбудові і модерниізації міста.

Також із розповіддю про роботу за своїми напрямками виступили Олег Федько та Юрій Білий. Окрему увагу присутні приділили роботі Гуманітарно-інформаційного центру за рік, що пройшов із початку створення цієї громадської організації.

Резюмуючи зустріч, учасники прес-конференції висловили сподівання, що відродження побратимських зв’язків між Запоріжжям і Лахті буде плідним та взаємовигідним – як на етапі досягнення нами перемоги, так і після неї, у мирній Незалежній Україні.

Для довідки. Лахті – перше місто-побратим Запоріжжя. Договір про побратимство був підписаний в 1953 роцi з ініціативи фінської сторони. У 70-80-ті роки минулого століття Запоріжжя та Лахті активно співпрацювали – здійснювалися численні обміни делегаціями у різних сферах. Одна з перших вулиць нового на той момент Хортицького мікрорайону Запоріжжя, вул. Лахтинська, була названа на честь міста-побратима. В свою чергу, в Лахті на честь Запоріжжя назвали великий парк в центрі міста.