«Школа волонтерів» у Запоріжжі

У вівторок, 13 вересня, з ініціативи Іформаційно-гуманітарного центру відбулося пілотне заняття «Школи волонтерів». Заняття провів керівник ГО «Український бізнес-клуб» та волонтерської групи «Борщ» Віталій Семенюк.

– Сьогодні у волонтерському середовищі є щонайменше три групи людей, – розповів Віталій Семенюк, – волонтери-початківці; ті, хто вже набув певного досвіду цієї роботи, об’єднався в ті чи інші структурні формування, і серйозні волонтерські організації, благодійні фонди, які, безумовно, мають великий обсяг напрацьованих зв’язків, кристалізацію своєї місії та потужний багаж добрих справ.

У «Школі волонтерів» профі, назвемо їх так, можуть поділитися своїм досвідом із молодими. При цьому вони отримають з нашого боку PR-підтримку – що зайвим ніколи не буває – і у будь-якому разі розширять базу корисних контактів.

Волонтери середньої ланки зможуть підвищити свою кваліфікацію. Їм, буває, бракує теорії. Це стосується, зокрема, роботи з донатами, грантовими проектами.

Волонтери-початківці, окрім іншого, отримають нові комунікаційні можливості, оскільки в їхній роботі постійно відбувається селекція – одні люди приходять і йдуть, інші закріплюються в тому чи іншому проекті надовго. Понад те, залучення до більш серйозних проектiв дає можливість працювати з більш серйозним матеріально-технічним забезпеченням. Скажімо, починав ти возити гуманітарку власним автомобілем, а перейшов на великотоннажний автомобіль та роботу із західними донорами. Або ти займався дронами на аматорському рівні, у форматі хобі, а сьогодні це важлива складова роботи ЗСУ. Відповідно, якщо ти примикаєш до якоїсь вагомої волонтерської групи, то отримуєш можливість працювати з серйознішою технікою. У будь-якому випадку, це здобуття нових друзів та однодумців, безкоштовне здобуття корисних життєвих навичок і, головне, робота на нашу спільну перемогу.

Чергове заняття «Школи волонтерів» відбудеться найближчим часом, у період з 19 по 23 вересня – про що буде повідомлено заздалегідь.

школа волонтерів

навчання волонтерів