На минулому тижні, 9 вересня в Незламному Хабі (колишня машинна зала ПК «Орбіта») відбулася координаційна зустріч запорізьких волонтерів.
П’ятнадцять волонтерів та чотири спікери, зокрема представники «Карітас Запоріжжя» та шелтеру для ВПО, поділилися своїм досвідом залучення молоді до волонтерства, досвідом боротьби з професійним вигорянням, захистом волонтерів від експлуатації у якості безкоштовної робочої сили деякими замовниками нібито волонтерських акцій, обговорили диджиталізацію процесів волонтерського менеджменту на прикладі роботи чат-боту «Свій донор» / СВОІ», який буде презентований на Заході.
Поміж іншим представник «Карітас Запоріжжя» підтвердив повне скорочення гуманітарних програм з боку іноземних донорів, яке відбудеться у найближчі місяці. Вже зараз вони майже не отримують гуманітарні вантажі і суттєво відмовились від залучення волонтерів до робот зі складскої логістики. Кількість волонтерів, які безоплатно готові надавати свої руки, мізки та час в місті Запоріжжя для благодійних організацій також впала. Тому благодійники тримаються за рахунок актвістів з числа ВПО, але й на цьому напрямку є свої тенденції до зменшення.
Частково проблема вирішується за рахунок матеріальної або грошової мотивації, через навчання за рахунок організації, безоплатний відпочинок волонтерів, який надають дружні турагенства міста. Всі волонтерські проекти міста без віиключення шукають нові напрямки діяльності і шляхи та засоби для збереження власних організацій в умовах скорочення західної допомоги. Актуальність проблеми додатково підкреслюється необхідністю надавадти допомгому новим деокупованим ЗСУ громадам Запорізької області й Донеччини. Та й тих, хто досі отримував гуманітарну допомогу полишати не можна, адже рівень безробіття сьогодні дуже високий, а осіннє зростання цін на основні продукти харчування та комуналку неминуче.