Робоча поїздка до Фінляндії
# Проєкт “Міжнародна співпраця”

У грудні відбулася робоча поїздка до Фінляндії керівника Гуманітарно-інформаційного центру Костянтина Гургури та Олександра Павлова, який відповідає у Центрі за міжнародні зв’язки.

На шляху до Суомі вдалося побувати у Латвії та домовитися про проведення у латвійському парламенті виставки «Десять ракурсів війни в Україні». В робочому порядку залишилося одержати від сейму письмове підтвердження цієї готовності.

У Фінляндії насамперед відвідали місто Лахті, яке є містом-побратимом Запоріжжя. Там провели робочу зустріч, на якій були присутні чотири департаменти муніципалітету, домовилися про проведення виставки і також ярмарки – у великому торговому та діловому центрі, розташованому поруч із мерією. Серед обговорюваних питань були питання, пов’язані з обміном у сфері екологічних та енергозберігаючих технологій, а також у сфері освіти.

Лахті в 2022 став лідером зі зменшення викидів CO2 і планує до 2025 вийти на нульовий рівень за цим показником. Вони мають сучасні технології у переробці сміття, відновлюваних джерелах енергії, енергозбереженнi – і готові цим поділитися.

Окрему увагу в ході робочих зустрічей приділили бізнес-партнерству – для чого обмінялися інформацією про те, які підприємства готові співпрацювати з української, а які – з фінської сторони. Фіни висловили живий інтерес до цієї теми – не в останню чергу тому, що їх цікавлять питання відновлення України після війни та освоєння коштів, які на це будуть виділено зарубіжними донорами, Євросоюзом. Знову ж таки, треба враховувати і ту обставину, що в результаті санкцій багато фінських підприємств змушені були піти з Росії.

Виставку «Десять ракурсів війни в Україні» заплановано на початок лютого, її робота має тривати два тижні. Крім Лахті та Гельсінкі, досягнуто домовленості про проведення виставки у прес-холі другої за величиною фінської газети Iltalehti та висвітлення цією газетою роботи української експозиції. Також відбулося знайомство з фінськими волонтерами, які допомагають Україні, та Рухом українців в Фінляндії. Усі висловили готовність надавати допомогу Гуманітарно-інформаційному центру та розширювати взаємовигідну співпрацю.