Підписано меморандум про співпрацю між Гуманітарно-інформаційним центром та YMCA України в Запорізькій області

У середу, 18 січня, відбулося підписання меморандуму про співпрацю між Гуманітарно-інформаційним центром та YMCA України в Запорізькій області. Свої підписи в документі, який створює вагомі передумови для ефективної взаємодії i синергії поставили керівники двох організацій – Наталія Єльцова та Юрій Білий.

Перед тим, як відбулось підписання, кожен провів для присутніх у коворкінгу ТЦ «Афіна» презентацію своєї організації, розповів про результати роботи за одинадцять місяців війни.

Так, Наталія Єльцова розповіла, що основним завданням Гуманітарно-інформаційного центру є аналіз інформаційного поля регіону у зрізі надання гуманітарної допомоги та надання цієї інформації її одержувачам у компактному вигляді через канали масової комунікації, а також координацію зусиль усіх операторів гуманітарної допомоги для підвищення її ефективності.

Серед інших досягнень у роботі керівник Гуманітарно-інформаційного центру назвала формування стратегічного запасу продуктів у Запоріжжі – понад 800 тонн на загальну суму 15,4 млн грн (1,758 млн грн – витрати на зберігання); безкоштовне надання складських приміщень різним організаціям – зокрема, фондам «Допомога нації» та «Чаша милосердя», останній надав допомогу медичним обладнанням та медикаментами на загальну суму понад 3 млн. доларів; розподіл гуманітарної допомоги серед нужденних верств населення через ГЦ «Теплые долоні» – допомога надана 25 тисячам сімей.

Окремо Наталія Єльцова зупинилася на таких проектах Гуманітарно-інформаційного центру як «Школа волонтерів», «Твоя оселя», програмі термомодернізації багатоквартирних будинків міста, розвитку міжнародного співробітництва та залученні допомоги зарубіжних донорів.

Керівник YMCA України в Запорізької області Юрій Білий розповів про цілі та завдання своєї організації i досягнення в роботі, представив присутнім своїх однодумців.

YMCA України це – всеукраїнський, молодіжний, нерелігійний волонтерський рух, який об’єднує молодих людей для особистісного розвитку, взаємної допомоги та соціального служіння. По суті, це скаутський рух, який в умовах війни надає різну гуманітарну допомогу та підтримку нужденним. В числе многочисленных добрых дел Юрий Белый назвал помощь более тысяче человек в Запорізькому центрi первинної медико-санітарної допомоги №1 – насамперед ліками, засобами надання медичної допомоги, слуховими апаратами тощо. При цьому важливу частину роботи становить у таких випадках і моральна підтримка того, хто цього потребує, його супровід.

Також, розповів Юрій Білий, YMCA власними силами привели у належний стан, обладнали у місті кілька бомбосховищ. Велика увага приділяється психологічній підтримці людей, які постраждали від війни – з цією метою організовано мобільну групу, яка виїжджає до місць дислокації ВПО, інших вразливих категорій населення і там надає необхідну допомогу. Ще один напрямок – це турбота про тварин, кинутих внаслідок евакуації, інших непереборних життєвих обставин, спровокованих війною.

Завершуючи свій виступ, Юрій Білий висловив упевненість, що співпраця з Гуманітарно-інформаційним центром буде плідною та якісно підвищить сумарну результативність їхньої роботи.