Підготовка до зими та захист від дронів

20 жовтня відбулася чергова нарада Гуманітарно-інформаційного центру, яка була присвячена питанням підготовки Запоріжжя до опалювального періоду.

Присутні заслухали звіт Костянтина Гургури про поїздку до Німеччини, до міста-побратима Запоріжжя, Оберхаузена, а також до Магдебурга.

Сьогодні найбільш гостро під час підготовки до зими стоїть питання збереження подачі електроенергії до багатоквартирних житлових будинків та об’єктів цивільної інфраструктури, які у разі тривалого знеструмлення внаслідок ворожих обстрілів можуть залишитися без опалення, водопостачання та водовідведення. Більше того, високий ризик, що може статися руйнування трубопроводів, якщо це станеться під час морозів. Тому, за словами К.В. Гургури, основний вектор зустрічей, які відбулися в Німеччині, був спрямований на можливість постачання у Запоріжжі генераторів різної потужності, від невеликих до промислових.

Окремою темою для обговорення став захист об’єктів цивільної інфраструктури від ураження дронами-камікадзе. На загальну думку, ця робота має бути скоординована Запорізькою ОВА за погодженням із представниками сил оборони. У будь-якому разі місту потрібен план дій щодо створення такого захисту – у реалізації якого зможуть взяти участь волонтерські організації, благодійні фонди, підприємці та промислові підприємства.