Олег Федько, керiвник відділу інформаційної підтримки
# Інтерв'ю # Проєкт “Інфоканал”

– З початком війни потік інформації йде колосальний, – каже Олег Федько, – відповідно завдання Гуманітарно-інформаційного центру i того напряму, який я очолюю, полягає в тому, щоб цю інформацію акумулювати, відфільтрувати та в оптимальному вигляді транслювати через різні канали населенню.

– Хто цільова аудиторія цієї інформації?

– Різні категорії населення, насамперед внутрішньо переміщені особи, соціально не захищені громадяни, багатодітні, інваліди. На них зорієнтований основний масив інформації, яка сьогодні надходить через канали масової комунікації – від міністерств та відомств, благодійних організацій, місцевих адміністрацій тощо. У меншому обсязі надходить інформація, яка корисна бізнесу, насамперед малому та середньому – особливо тим, хто змушений був залишити свої підприємства на окупованих територіях чи в зоні бойових дій. Для них важливі різні законні та підзаконні акти – ті ж податкові канікули, наприклад – а також різні грантові програми.

Ще один сегмент – це інформація для волонтерів та благодійних організацій. Зрештою, четверта категорія одержувачів інформації – це наші захисники. Здебільшого це стосується отримання ними різних пільг, оформлення статусу учасника бойових дій, пенсій та інших гарантованих державою виплат та преференцій.

– Які канали сьогодні використовуються для надання інформації населенню?

– В даний час це сайт Гуманітарно-інформаційного центру, viber-чат  та Telegram-канал. Останній найбільш ефективний – у нього близько 1400 підписників, а кількість щоденних переглядів становить близько 700. Звісно ж, частина інформації потім передається усно, від одного споживача до іншого, але тут об’єктивних критеріїв, щоб оцінити охоплення аудиторії не існує. Хоча люди дякують, ставлять лайки – отже, є конкретна користь. Розглядається також подальший розвиток груп у Facebook i Instagram.

– Чи вважаєте ви за необхідне розміщувати цю інформацію на зовнішніх носіях – біг-бордах, лайт-боксах, плакатах, розміщених у місцях скупчення людей?

– Це, безумовно, було б корисним для розширення нашої аудиторії, але Гуманітарно-інформаційний центр – неприбуткова громадська організація. А розміщення на зовнішніх носіях потребує коштів. Але якщо хтось із власників таких можливостей готовий надати їх безоплатно, ми будемо раді.