Наталія Єльцова, керівник сектору гуманітарної допомоги, очiльник ГЦ «Теплі долоні»
# Інтерв'ю # Проєкт “Теплі долоні”

Нині у структурі Гуманітарно-інформаційного центру діє вісім напрямів, або секторів, якими здійснюється діяльність центру. Зокрема, це сектор гуманітарної допомоги, проекти “Нова оселя”, “Школа волонтерів” та “Доступний спорт”, сектори житлової термомодернізації, міжнародних зв’язків, складського зберігання та логістики, інформаційного супроводу населення. Про перший з них, гуманітарну допомогу, розповідає Наталія Єльцова.

Наталія Єльцова, керівник сектору гуманітарної допомоги, очiльник ГЦ «Теплі долоні»

– Коли створено «Теплі долоні» i які завдання були перед Вами поставлені як перед керiвником?

 – Гуманітарний центр «Теплi долоні» створено навесні 2022 року як дієвий механізм розподілу гуманітарної допомоги. За минулий час центр підтвердив свою ефективність.

Допомогу надано понад 25 тисячам родин, багатьом організаціям. Це продукти харчування, засоби гігієни, одяг, взуття, дитячі іграшки, ковдри, подушки, білизна, спальні мішки тощо.

– Список одержувачів допомоги, безумовно, великий. Проте, напевно, є ті, кому було надано найбільший обсяг допомоги.

– Головний пріоритет у нашій роботі – допомога має бути затребувана. Тому немає нікого, хто міг би вважатися привілейованим. Війна – надто важке випробування, щоб витрачати сили на вибір улюбленців. Тому можу назвати організації, які найчастіше на слуху. Це, зокрема, благодійнi фонди «Надай надію», «Милосердя та турбота», «Християнський центр реабілітації», такі підприємства, як «Мiсто для людей Запорiжжя» i «Хлібодар», учбовi заклади – запорізька гімназія №71 чи то загальноосвітня школа №75, представники територіальних громад – Шевченківський i Василівський районнi територіальнi центри комплектації та соціальної підтримки, Оріхівська міська рада. Більш детальний звіт на сайті Гуманітарно-інформаційного центру в розділі «Наші проекти».

 – Йдеться виключно про речі першої необхідності чи продукти теж видаються нужденним?

Коли є можливість, ми допомагаємо і продуктовими наборами. Так, спільно з ГО «Білуга» нами була проведена видача продуктових наборів від американського фонду «World Central Kitchen». Це 375 великих пакетів, кожний вартiстю понад 1000 грн. Також у жовтні за допомогою львівського благодійного фонду «Загін небайдужих» «Теплi долонi» організовано роздали запорожцям, які постраждали від прильоту ракети в будинок на вул. Зестафонська, 8 сто наборів, до яких входили продукти харчування, засоби гігієни та медикаменти.

– Щодо медикаментів і всього, що пов’язане з охороною здоров’я, це ваш єдиний досвід чи були ще випадки надання допомоги на цьому напрямі?

– Звичайно, ні. Робота, яку проводить Гуманітарно-інформаційний центр, має комплексний характер. Наше завдання – не лише отримати щось від донорів та роздати. Ми допомагаємо здійснювати взаємодію між різними суб’єктами у сфері надання гуманітаної допомоги, налагоджуємо логістику, підбираємо склади тощо. Яскравий приклад – безкоштовне надання благодійному фонду «Чаша милосердя» складських приміщень для розміщення медобладнання та медпрепаратів загальною вартістю понад 3 млн євро. І таких прикладів багато.