Обленерго мають застосовувати понижуючий коефіцієнт споживання електричної енергії
# Інформація для незахищених верст населення # Корисна інформація

Обленерго мають застосовувати понижуючий коефіцієнт споживання електричної енергії у разі відсутності фактичних показів лічильника

З метою захисту українських споживачів у разі виникнення надзвичайної ситуації в об’єднаній енергетичній системі України та вимушеного обмеження у споживанні електроенергії через масовані російські обстріли було ухвалено рішення, що унеможливлює нарахування за неспожиту електроенергію побутовим споживачам.

Відповідна постанова №1603 була ухвалена у п’ятницю, 2 грудня Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

Зазначається, що через аварійні та планові відключення нерідко виникають ситуації, коли передати показники лічильників технічно неможливо, при цьому обсяги середньодобового споживання очікувано зменшуються.

“З метою унеможливлення проведення нарахувань за неспожиту побутовими споживачами електричну енергію даною постановою передбачено ряд дій, які необхідно вжити операторами систем розподілу в аспекті захисту прав споживачів”, – йдеться у повідомленні.

Мова йде про застосування понижуючого коефіцієнта споживання електричної енергії під час визначення середньодобового обсягу споживання електричної енергії індивідуальним побутовим споживачам у розрахунковому місяці у разі відсутності фактичних показів лічильника.

Окрім цього, обленерго має повідомляти НКРЕКП до 25 календарного дня місяця, що настає за розрахунковим місяцем, щодо величини застосованого коефіцієнта зміни споживання електричної енергії під час розрахунку обсягів надходження в електричні мережі.